Biden ve Trump aynı gün Meksika sınırını ziyaret edecek

Cumhuriyetçi kampanya ekibince yapılan açıklamada, Biden’ın ziyaretinin daha önceden duyurulan Trump’ın ziyaretiyle aynı güne denk getirilmesinin “samimiyetsiz bir girişim” olduğu belirtildi.

Biden ve Trump’ın, Meksika sınırında aynı güne denk gelen ziyaretleri 2024 başkanlık seçimlerine giden süreçte “Demokratlarla Cumhuriyetçiler arasında sınır güvenliği üzerinden oy toplama yarışının bir parçası” şeklinde yorumlandı.

Biden’ın gezi planının açıklanmasının ardından Trump, “Başkanınız olduğumda, derhal sınırı kapatıp istilayı durduracağım ve yasa dışı göçmenlere yönelik Amerikan tarihindeki en büyük sınır dışı etme operasyonunu başlatacağım” açıklamasında bulundu.

ABD genelinde yapılan anketler, Biden’ın yasadışı göç konusunda “savunmasız gözüktüğünü” öne sürerken, göçle ilgili endişelerin arttığını da ortaya çıkardı. Ankete katılanların yüzde 17’si göçü bugün ABD’nin karşı karşıya olduğu en önemli sorun olarak sıraladı.

Anket verileri, Biden yönetiminin ABD-Meksika sınırındaki sığınmacı akınıyla başa çıkmakta zorlandığını ortaya koydu.

Trump’ın kampanya ekibi, eski başkanın 29 Şubat Perşembe günü Meksika’dan en yoğun düzensiz göçmen girişinin yaşandığı Eagle Pass kentine ziyarette bulunacağı bilgisini de paylaştı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x