Dairesine 27 yatak koyup göçmenlere kiralamış!

İstanbul Avcılar’da kiraldığı daireye 27 yatak koyup yatak başına para alıp göçmenlere kiralayan M.A.’nın aynı ilçede farklı daireleri, aynı yöntemle kiraya verdiği ortaya çıktı. Polis ekiplerinin operasyon düzenlediği 4 evde 23 kaçak göçmen yakalandı.

M.A.’nın Avcılar’da farklı daireleri de aynı yöntemle kaçak göçmenlere kiraladığı tespit edildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri dün akşam saatlerinde belirlenen adreslere operasyon düzenledi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, M.A.’nın sorgusundan elde edilen bilgiler üzerine harekete geçti.

Ekipler Ambarlı Mahallesi’nde 2, Denizköşkler ve Gümüşpala Mahallesi’nde ise kiralanan 2 daireye savcılıktan alınan izin doğrultusunda operasyon düzenledi.

Daireler mühürlendi

Evlerde Avrupa’ya illegal yollardan gitmek için kaçak olarak Türkiye’ye geldikleri belirlenen 23 kaçak göçmen yakalandı.

Göçmenler sınırdışı edilmek üzere Göç İdaresi’ne gönderilirken, Avcılar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü görevlileri de daireleri mühürledi.

Bazanın içine gizlendi

Polis ekipleri Ambarlı Mahallesi’ndeki yan yana iki binada bulunan 2 dairede, toplam 16 düzensiz göçmenin kaldığını belirledi.

Tuvaletle mutfağın oldukça bakımsız ve kirli olduğu evlerde, yatakların yan yana yerleştirildiği dikkatlerden kaçmadı. Evde arama yapan ekipler, bir kaçak göçmeni baza içerisinde gizlenirken yakaladı.

Toplam 209 bin 162 lira ceza kesildi

Gözaltında bulunan M.A.ya kiraladığı evlerde yakalanan her bir yabancı için 9 bin 94 lira olmak üzere toplam 209 bin 162 lira para cezası uygulanacağı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x