Drone korkusuyla traktörün altına saklanmıştı! ‘İlaçla virüs yayacak sandım’

Alanya ilçesinde yaşayan Hilmi Tunahan Karakaş (22), yeni aldığı drone ile Elmalı ilçesinde çiftçilik yapan 55 yaşındaki babası Mehmet Karakaş’a şaka yapmak istedi. Drone aldığını bilmeyen babasına, ‘Drone saldırıları oluyor ve ilk köylerden başlıyorlar. Onları görürsen iyi geçin’ diye uyarıda bulunan Karakaş, ardından annesiyle birlikte ziyaret için Elmalı’ya gitti.

TESLİM OLUR GİBİ YERE YATTI, TRAKTÖRÜN ALTINA SAKLANDI

Karakaş, çalıştırdığı droneu tarlada çalışan babasının yanına yolladı. Droneu yanı başında görünce neye uğradığını şaşıran baba, bir süre adeta donakaldı. Oğlunun dedikleri aklına gelince yavaşça yere yatan baba, ardından traktörün altına saklandı. Bu sırada yanında bulunan akrabası yaşlı adam da Mehmet Karakaş’ın yaptıklarını görünce aynı şekilde yere yattı.

DERİN BİR ‘OH’ ÇEKTİ

Genç, drone bu sefer traktör altında gizlenen babasının yanına kadar gönderdi. Korkusu daha da artan baba, cep telefonuyla yanına gelen drone çekmeye başladı. Bu sırada drone traktöre çarpıp yere düştü. Oğlunun şaka yaptığını anlayan baba ise derin bir ‘oh’ çekti. O anları sosyal medyada paylaşan gencin videosu viral oldu.

“İLAÇLA VİRÜS ATAR DEMİŞLERDİ, CANLI YAYINDAN YARDIM İSTEDİM”

Baba Mehmet Karakaş, oğlunun yaptığı şaka esnasında yardım istemek için sosyal medya hesabından canlı yayın açtığını belirterek, “Bana öncesinden, drone görürsen saldırı anında yere yat demişti. Bahçede çalışırken dronenun nereden geldiğini anlayamadım. Bir baktım karşımda. İlaçla virüs salıyor da demişlerdi. Traktörün römorkunun altına girip görsünler ve beni kurtarsınlar diye canlı yayın açtım. Çünkü çok korkmuştum. Duruş amcaya da yere yat dedim” dedi.

Mehmet Karakaş, oğluyla sürekli şakalaştığını ve bunu bir saygısızlık olarak görmediğini de sözlerine ekledi.

“O KORKUDAN YERDEYDİ, BEN GÜLMEKTEN”

Şakanın mimarı Hilmi Tunahan Karakaş ise şunları söyledi: “Görünce şok oldu. Sonra benim söylediklerim aklına geldi ve direk yere yattı. Ona ‘drone görürsen yere yat ve seni görmesin. Görürse drone da vurma, yoksa ilaç sıkıp seni öldürür ya da bayıltır’ demiştim. Bunların hepsi aklında canlanmış. O yerdeydi ben de gülmekten yere yattım çünkü çok komikti.”

“HERKESİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ”

Babasıyla arkadaş gibi olduklarını da belirten Karakaş, “Sürekli birbirimizle konuşuyoruz ve arkadaş gibiyiz. Babam bundan rahatsız olmadığı için saygısızlık olarak görmüyorum. Babam şu an çok mutlu ve ‘çok güzel olmuş’ diye telefonlar alıyor. Herkesin yüzünü güldürdü. Keşke her baba oğul böyle olsa” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x