Kullanıcılar şikayetçi: Paslanan Tesla

Ünlü milyarder Elon Musk’ın en iddialı olduğu alanlardan biri de hiç şüphesiz elektrikli araç üreticiliği… Musk, Tesla ile endüstriyi domine etse de son zamanlarda bazı kullanıcılar şirketten pek de memnun değil.

Musk, 79 bin dolarlık Tesla Cybertruck’ın kurşun geçirmez ve paslanmaz çelikten yapıldığını göstermişti, ancak kullanıcılar yeni araçlarının yağmurdan sonra paslandığını iddia ediyor.

SOSYAL MEDYADA OLAY OLDU

Birçok müşteri, aracı iki gün yağmurda sürdükten sonra paslandığını bildirdi. Bir araç sahibi, bir Cybertruck forumunda deneyimini paylaşarak, Tesla aracını 1 Şubat’ta satın aldığını ve 11 günlük kullanımın ardından metal üzerinde korozyon oluştuğunu fark ettiğini belirtti.

Araç sahibi, yeni Cybertruck’ının görüntülerini paylaştı ve dış kısmında yıkamadan sonra bile devam eden küçük hasarları gösterdi.

Cybertruck Sahipleri Kulübü’nde şunları paylaştı: “Cybertruck 381 mil yol alıyor ve 11 günün çoğunu evimin önünde park halinde geçirdi. Soğuk hava, yağmur ve biraz doğrudan güneş ışığı sonrasında korozyon noktalarının birkaç fotoğrafını ve bir videosunu ekledim. Araç kasasının üzerinde yükselen üst metalde diğer yerlere göre çok daha belirgin görünüyor, ancak lekeler kesinlikle her yerde.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x